Rasyonel Sayılarla Çarpma ve Bölme İşlemleri Çalışma Kağıdı

Gökmen G.
4 yıl önce yayınlandı.

Daha önceki yıllarda yaptığımız kesirlerle işlemlere negatif sayılarında dahil olmasıyla rasyonel sayılar bizim için artık daha büyük bir deniz haline geldi. Fakat önceki yıllarda yapılanlardan çok farklı kurallar içermemesi bu konuyu yaparken zorlanmamamız için büyük bir etken. Bu nedenle hazırladığımız bol alıştırmalı çalışma kağıtlarımız ile bilgi ve kavrama düzeyinizi geliştirecek, daha hızlı işlem yapar hale geleceksiniz.

Kazanımlar
  • M.7.1.3.2. Rasyonel sayılarla çarpma ve bölme işlemlerini yapar.

Çalışma Kağıtları

NOT:
Bu konuyla ilgili hazırlanan bu çalışma kağıdına ek olarak ilerleyen günlerde yeni bir çalışma kağıdı hazırlanacaktır. Burada verilen kurallara ek olarak daha zorlayıcı sorulara yer verilmesini düşündüğümüz kağıdı ilerleyen zamanlarda yayına alacağız. Bu dosyamız pdf formatında olup 2 sayfadan oluşmaktadır. Yeni hazırlanan çalışma kağıdını aşağıda bulabilirsiniz.
rasyonel-sayilarla-carpma-ve-bolme-calisma-kagidi-1

Google Drive üzerinden indirmek için tıklayınız.

Çarpma ve Bölme Çalışma Kağıdı – 2

rasyonel-sayilarla-carpma-ve-bolme-calisma-kagidi-2

Google Drive üzerinden indirmek için tıklayınız.

2 Yorum Yapılmış


  1. Alperen Durnacı

    Hocam Cevap Anahtarına Nereden Ulaşabilirim Kontrol İçin

    • Merhaba Alperen, çalışma kağıtlarının cevaplarını şu an için sitede yayınlamayı düşünmüyoruz. Aradığınız çoktan seçmeli soruların cevapları ise konu altlarında paylaşıyoruz. Çözümlerini yayınlayama fırsat bulamadığımız için özür dileriz 🙂

Yorumunu Paylaş :)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir