Rasyonel Sayılarda Problemler Çalışma Kağıdı

Gökmen G.
4 yıl önce yayınlandı.

Rasyonel sayılarda problemler öğrencilerin soruyu tam olarak anlayıp hangi işlemleri yapacağını bilememesinden dolayı zaman zaman sıkıntı yaşatabilmektedir. Özellikle kelime yoğunluğu fazla, uzun cümlelerden oluşmuş problemleri öğrenciler çözmek istemektedir. Bunun için hazırladığımız kolaydan zora doğru sıralanmış problem alıştırmalarımıza göz atmanızı öneririz. 16 sorudan oluşan çalışma kağıdımızda temel düzeydeki soru tiplerinin bir çoğu bulunmaktadır.

Kazanımlar
  • M.7.1.3.5. Rasyonel sayılarla işlem yapmayı gerektiren problemleri çözer.
NOT:
Rasyonel sayılarla ilgili daha önceki konular toplama,çıkarma, çarpma ve bölme işlemi gibi konuları tam olarak öğrenmeden bu tür problemlerin çözülmesi güçleşmektedir. Bu nedenle bahsedilen konularda eksiğiniz olmadığına emin olduktan sonra bu çalışma kağıdını çözebilirsiniz. Dilerseniz geçmiş konularla ilgili tekrarlarınızı 7. sınıf matematik çalışma kağıtları konumuzdaki pdf dosyalarınızı indirerek yapabilirsiniz.

Rasyonel Sayı Problemleri PDF

rasyonel-sayi-problemleri-calisma-kagidi

Google Drive üzerinden indirmek için tıklayınız.

1 Yorum Yapılmış


  1. Rasyonel sayı problemleri pdf ön izlemesinde doğru ama indirildiği zaman adım adım işlemler yüklü problemler değil düzeltilirse güzel olur. sayfanız çok faydalı emeğiniz için teşekkürler.

Yorumunu Paylaş :)

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir